HOMOKMÉGY KODOKAN JUDO SPORTEGYESÜLET

Aki szeretné támogatni az adója 1%-val a Homokmégyi Judokákat, egyesületünk felé megteheti Adószám: 18596148-1-03, Bankszámlaszám: Fókusz Takarékszövetkezet 51400037-10005178

A újév ismételten jól kezdődött a Homokmégyi fiatal judokáknak. A Mórahalmi Judo Sportegyesület által 2016. január 16 -án  a Mórahalmi Általános Iskola Sportcsarnokában első alkalommal került megrendezésre Molnár Franciska Emlékversenyen az U10 és Diák A,B,C,  fiú-lány korosztály részére. A versenyre külföldről is érkeztek versenyzők.  Mi 12 judokával vettünk részt a megmértetésen. Ismételten sikerült több dobogós előkelő helyet is elfoglalnunk.

A versenyt  a legfiatalabbak kezdték az U10 korosztály, ahol a legifjabb judokák keményen küzdöttek. Ambrus Balázs I. helyen végzett aranyérmet szerzett, Tapolcsányi Dorottya 2. helyen végzett, de a bírói döntések alapján leány korosztálya legtechnikásabb versenyzője különdíjat kapta meg. Budai Viktor szintén nagy helytálással küzdött de a döntő mérkőzést nem sikerült megnyernie, így meg kellett elégednie a második hellyel.

Majd következtek a Diák C, B, A korosztályok

Első helyen végeztek aranyérmet szereztek  Fekete Johnny, Szőllősi Kármen, Bicsérdy Levente, aki akkora Ippont dobott, hogy  a korosztálya legszebb dobás végrehajtásáért különdíjat kapott.

2. helyen végeztek Vargacz Bence és Markella Míra, akik  a döntőben csak hajszállal kaptak ki.

3. helyen Harangozó Eszter és Csatai Gábor végzett

4. lett Czaga Leila és Cserven Ágnes

A esemény színvonalát emelte, hogy a 4x-es Európa Bajnok és Londoni Olimpiai ezüstérmes Judo kiválóság Ungvári Miklós is jelen volt a versenyen. A helyezeteknek Ő adta át a csillogóbbnál – csillogóbb érmeket.  És jó tanácsokkal látta el az ifjú judokákat. Ungvári Miklós büszkén tűzte ki a Homokmégy Kodokan Judo Sportegyesület egyik judokájától kapott Homokmégy KJSE  jelvényét.

Szívből gratulálok mindenkinek az elért szép eredményekhez!