HOMOKMÉGY KODOKAN JUDO SPORTEGYESÜLET

Aki szeretné támogatni az adója 1%-val a Homokmégyi Judokákat, egyesületünk felé megteheti Adószám: 18596148-1-03, Bankszámlaszám: Fókusz Takarékszövetkezet 51400037-10005178

SZEGEDI JUDO ISKOLA SE által szervezett Városi Műjégpályán  Szeged, Szabadkai út 80. szám alatt 2014.09.13.-án szombaton Regionális Judo Versenyen és Serdülő Euroligán a  Homokmégy Kodokan Judo SE képviselte magát 12 fő versenyzővel és 1 fő Judo bíróval.  A Judo versenyt 7-14 éves korosztály részére rendezték meg, amin  32 egyesület, közel 500 judoka mérkőzött meg 5 szőnyegen folyamatos küzdelmeken egymással. A versenyen több külföldi csapat 4 ország ( Ausztria, Szerbia, Románia, Horvátország) is nevezett, ezzel erősítve a tatamira lépő küzdő mezőnyt. Mi judokáink  magukat nem kímélve kemény és fárasztó, izzasztó küzdelmeket vívtak. A mérkőzések reggel 09:15 órától kezdődtek és este 20:00 óra körül fejeződtek be. Jó Hosszú Nap Volt . A munkának ismételten meglett az eredménye:

U10, (2005)  Szőlősi Kármen 33kg- ban sorra nyerte meg a küzdelmeket, majd Román ellenfele legyőzését követően döntőben kikapott, így előkelő 2. helyen sikerült végeznie, Vargacz Bence a csak a IV. helyen tudott végezni. Majd következett a Diák „C” (10évesek)  korosztályban Markella Mira  36kg-ban a küzdelmekben kitartásának köszönhetően dobogó felső fokára léphetett.  Fekete Johnny 36kg-ban végig tarolt sorra nyerte meg a Iponnal (teljes értékű győzelem) a mérkőzéseit és most a döntőben odafigyelt és a kemény  küzdelmet megnyerte, így bajnok lett. Majd a Diák „B” korcsoport következett Ferencz Dorka keményen küzdött, de meg kellett elégednie a III. helyezéssel.  Következett Ambrus Attila 36kg-ban , aki most  technikásan jól judózott sorra küldte vigaszágra ellenfeleit a döntőig. A döntőt egy Szerb Judokával vívta, de a rendes mérkőzés ideje alatt nem bírtak egymással, majd hosszabbítást követően az utolsó 10 másodpercben véletlenül lábra fogott és ezért intést kapott, így a Szerb versenyzőt hozták ki győztesként, ezért csak a dobogó II. fokára léphetett fel. Ezt követően a Diák „A” korosztály lépett tatamira. Kovács Aletta 56kg-ban III. helyezésig jutott, bronzérmes lett. Katus Márk 49kg-ban két vereséget szenvedett, így kiesett a mezőnyből.  Következtek a Serdülők. Sereg Péter és Ferencz Patrik  külföldi versenyzőktől vereséget szenvedtek, így a további versenytől elbúcsúztak.

Ferencz Dávid Sándor 81kg-ban indult és több Ipponos győzelme után, vereséget szenvedett el, de így is előkelő 2. helyen sikerült végeznie.   Horváth Ákos   +81kg-ban indult, ahol küzdelmeket követően IV. pontszerző helyen végzett.